TRT 1 Yayın Akışı - Trt1'de Bugün Neler Var? - Tv'de Bu Akşam

TRT 1 Yayın Akışı - Trt1'de Bugün Neler Var? IconTRT 1 Yayın Akışı - Trt1'de Bugün Neler Var?

TRT 1 Yayın Akışı - Trt1'de Bugün Neler Var? Logo
TRT 1 Hakkında
Ülkemizin ilk ulusal kanalı olma özelliğini taşıyan TRT 1, Ankara’da yer alır. 1964 senesinde kurulmuş olan kanalın ilk genel müdürü ise Adnan Öztark olarak karışımıza çıkmaktadır. Ülkemizde açılan ilk kanal İTÜ TV’nin TRT’ye devri 1971 yılında gerçekleşmiştir. İlk yayın da Ankara’da gerçekleştirilmiş olup spikeri Nuran Devres’tir. 6 Şubat 1968 tarihinde Şair Evlenmesi isimli televizyon oyunu canlı yayınlanmıştır. Bu tarihten sonra TRT ülkemizde TV yayıncılığı konusunda öncülük yapmış kurumsal bir yayın kuruluşu olarak hizmet niteliğini arttırmıştır.TRT1 Kime Ait ?
TRT 1 ilk yayına başladığı zamandan bu yana bir sürü genel müdür değiştirmiş bir kanal olma özelliğini taşımaktadır. Kanalın ilk genel müdürü Adnan Öztrak olmuştur Ankara’da yayın hayatına devam etmekte olan TRT 1 kanalında bir hayli kilit isimler bulunmaktadır. TRT sahibi kim? Sorusunun en net cevabı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sahibidir. Ahmet Albayrak yönetim kurulu başkanıdır.TRT1'e Nasıl Ulaşabilirim?
TRT1 iletişim alt yapısı çok kuvvetli bir kanal olma özelliğini taşır. TRT1 kanal izleyici temsilcisi Hakan Özdemir’dir. Kanala ayrıca e-posta üzerinden de iletişim sağlayabilirsiniz. Kanalın e-posta iletişim adresi trt1izleme@trt.Net.Tr adresidir. Telefon numarasından iletişim sağlamak amacıyla ise 0 312 463 30 45 telefondan rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. TRT 1 Whatsapp telefon numarası ise 0 530 662 05 62 numarasıdır.